OZNÁMENÍ: Nová rubrika ANTI HH/ANTI HIP HOP!!!! Prostě kritizace hip hopu..:) KLIK!

Květen 2009SOAD FOTO

26. května 2009 v 14:34 SYSTEM OF A DOWN
SOAD- SOUČASNÁ PODOBA:))

ZA MLADA
SHAVO ODADJIAN

SERJ TANKIAN, SHAVO ODADJIAN, DARON MALAKIAN, JOHN DOLMAYAN
SERJ TANKIAN :D


NU METAL

25. května 2009 v 15:45 METAL

Nu metal je hudební styl, který vznikl v polovině 90. let. Často se popisuje jako heavy metal s prvky rapu. Za zakladatele nu metalu jsou všeobecně považováni KoЯn, začali totiž jako první hrát s podladěnými sedmistrunnými kytarami, jako vzor následováni hordou dalších skupin, např. Linkin Park, System of a Down, Limp Bizkit, Slipknot a nebo čeští Cocotte Minute či nAked bridge. V letech 1995 - 2000 zažívá nu metal obrovský boom, kdy se objevuje velké množství hudebních skupin hrajících tento žánr. Slovo "nu" by se mělo vyslovovat jako anglické slovo "new" a má mít i takový význam (česky tedy nový metal). Dalším uváděným významem predpony "nu" je "Nuked", tj, výbušný, akcelerovaný metal. Často se píše jako nu-metal, případně jako nü metal (přehlasované samohlásky jsou velmi časté v názvech metalových skupin). Mnoho fanoušků metalu tvrdí, že nu metal není součástí (druhem) heavy metalu. Uváděné důvody jsou:

-v nu metalu se dává mnohem větší důraz na baskytaru než na kytaru, v heavy metalu je tomu naopak

-nu metalové písně téměř neobsahují kytarová sóla, což je de facto jeden z definujících znaků heavy metalu

-v nu metalu je hojně využíván rap, na rozdíl od metalového čistého zpěvu nebo death metalového growlingu

-nu metalové kapely volí jiný styl oblékání a reprezentují současnou generaci a módu ovlivněnou velkou popularitou hip-hopu, na rozdíl od nikoliv volných džín a kožených bund původních metalových fandůBLACK METAL

25. května 2009 v 15:42 METAL

Black metal je hudební styl, subkultura metalu, která vznikla v polovině 80. let 20. století. Dodnes má své představitele především v Norsku a Švédsku. Je podobný death metalu. V podání kapely Venom, která je považována za jednu z prvních tohoto stylu však spíše připomíná kombinaci heavy metalu a punku. Typickým námětem blackmetalových kapel je satanismus.

-HUDEBNÍ RYSY: Zatímco u death metalu se někdy používá podlaďení kytary o jeden až dva tóny (dominuje technika hry před melodikou), u black metalu je častější klasické ladění (dominuje melodika, snaha o minimalistické podání). Typickým rysem pro tento hudební žánr je zkreslený, chraplavý vokál - murmur, též growling, jehož účelem je docílení děsivé atmosféry, evokující válečné pohanské zpěvy, jež měly původně za cíl zastrašení nepřítele. Někdy se setkáváme se složením kapely bez baskytary, pouze s jednou nebo dvěma elektrickými kytarami. Kromě klasického nástrojového obsazení (old school black metal), jsou od počátku devadesátých let často používaným nástrojem klávesy, případně zvukové vzorky (samply), dotvářející temnou atmosféru.


TRASH METAL

25. května 2009 v 15:39 METAL

Thrash metal je tvrdší odnoží heavy metalu, jeden z podžánrů extreme metalu. Jeho charakteristickým rysem je především agresivnější zvuk kytary a zpěvu a kooptování punkových a hardcoreových vlivů do metalu. Původ thrash metalu se dá vystopovat na konec 70. a začátek 80. let, kdy bylo mnoho skupin ovlivněno NWOBHM a prvky hardcore punku (nezvyklá tempa bicích) a tím vytvořili nový styl, který se vyvinul v samostatné hnutí, nezávislé od punku. Na rozdíl od svého nejbližšího příbuzného, speed metalu, je tento styl o dost agresivnější a spontánnější. Jde o významný přechod z jedné metalové kategorie do druhé, která je ovlivněna i jinými styly, jako např. klasickou hudbou a jazzem. Thrash metal je založený na rychlém tempu, rychlých či komplikovaných rytmicky sekaných kytarových riffech, občas na pozadí kytarových sól. Právě rychlost a členitá rytmická struktura skladeb je to, co běžně definuje thrash metal. Také se vyznačuje rychlým, šíleným, intenzívním bubnovaním (thrashoví bubeníci často používají dvojpedálové bicí). Začátkem 90. let dosáhl thrash metal svého vrcholu popularity a následně začal upadat. Kapely co zůstaly věrné stylu, další nové kapely a obrovská masa příznivců (známí jako thrasheri) ho udržují při životě dodnes.


Čtyři nejpopulárnější kapely tohoto stylu:

Anthrax

Megadeth

Metallica

SlayerWAYNE STATIC

25. května 2009 v 15:32 STATIC X

-ŽIVOT: Narodil se v čtyřicetitisícovém městečku Muskegonu ve státě Michigan, ale jeho domovským městem je Shelby. Jeho sestra a rodiče stále žijí v Muskegonu. Nyní žije, jako zbytek kapely, v Californii, v městečku Burbank, blízko L.A. Když mu byly 3 roky, dostal dětskou kytaru, skutečnou dostal v sedmi. Začal brát lekce, které mohl zaplatit až za rok, potom, co vyhrál talentovou soutěž s písní Skip to My Lou. Začal studovat Western Michigan University v Kalamazoo, patřil mezi nejlepší ze třídy, ale po dvou letech studia zanechal, protože neměl dostatek času věnovat se muzice. Než se stal zpěvákem živil se nejrůzněšími pracemi. Ještě před Static-X působil v kapele Deep Blue Dream. První kapela kterou založil se jmenovala Black Diamond, podle jednoho songu Kiss, a hrála všechny písně od Kiss. Nedávno oznámil svůj sólový projekt Pighammer, ale bude se mu věnovat až po dalším albu Static-X. Přibližně 7 let měl přítelkyni Vanessu, jejich vztah skončil překvapivě v létě 2007 a ještě překvapivěji se Wayne v lednu 2008 oženil v Las Vegas s (ex-)pornoherečkou Terou Wray.

-FUNKCE V KAPELE : Je to zakladatel a frontman skupiny, vymýšlí i většinu textů a hudby, v jednom dokonce prohlásil, že se cítí více jako skladatel, než hudebník. Je hlavním zpěvákem, hraje na kytaru a programuje. Spolu-produkoval všechna alba.

-ZAJÍMAVOSTI, KONÍČKY: Je vegetarián, jí jen rybí maso na Vánoce, nemá rád mléko, radši má pivo a whisky Crown Royal. Doma má 5 koček (Buttmunch, Pancake Face, Giesha, Mr. Big, Snowy), 2 psy (Lady a Brutus) a pár krys ve sklepě (Speedy, Jesus, and Jorge). Mezi jeho koníčky patří především teréní auta, které prohání skoro každý víkend v poušti, vlastní 2 Chevy a 2 Fordy, jednou se objevil na obálce jednoho motoristického magazínu. Svůj volný čas tráví především prací na teréňácích, opravování domu a psaní textů.

-IMAGE: Pěstuje si dlouhou bradku (zabralo 6 let jí vypěstovat), zkracuje si jí jen když se mu začne zamotávat do kytary. Dalším jeho význačným rysem jsou vlasy typicky postavené vzhůru, trvá mu přibližně 20 minut, než si je pomocí spreje a fénu postaví. K této image ho inspirovali dvě kapely (Sisters of Mercy a The Cure), které měl rád v 80tých letech. Měří 177cm s vlasy dolů a skoro dva metry s postavenými vlasy, tzn. že číro je dlouhé kolem 20cm, ale v poslední době si vlasy trochu zkrátil. Nemá žádné tetování, říká, že by to vypadalo hloupě v sedmdesáti. Nosí piercing v nose a náušnice.

W. Static v roce 2007.

CHILDREN OF BODOM - INFO

25. května 2009 v 15:24 CHILDREN OF BODOM

Children of Bodom je finská metalová kapela z města Espoo. Kapela byla založena v roce 1993 pod jménem IneartheD, ale později si na návrh nahrávací společnosti změnila jméno na Children of Bodom, odvozené z proslulých "bodomských vražd", které se udály u jezera Bodom v Espoo v roce 1960. Tématem skladeb je většinou právě jezero Bodom, dále smrt a problémy v osobních vztazích. Zpěvák Alexi Laiho užívá chraplavě křičícího vokálu s často k nepoznání zkomolenými slovy.


-Členové :

Alexi Laiho - vokály, kytara

Roope Latvala - rytmická kytara

Janne Warman - klávesy

Henkka T. Blacksmith - baskytara

Jaska W. Raatikainen - bicí-Diskografie:

Children of Bodom1997

Something Wild, 1997

Hatebreeder, 1999

Follow The Reaper, 2000

Hate Crew Deathroll, 2003

Are You Dead Yet?, 2005

Blooddrunk, 2008

Masters of rock 2007.METAL-ANKETA

25. května 2009 v 13:29 ANKETY

SLIPKNOT-ANKETA

25. května 2009 v 13:29 ANKETY

SOAD-ANKETA

25. května 2009 v 13:28 ANKETY

DEATH METAL

25. května 2009 v 13:26 METAL

Death metal je velmi těžké přesně definovat, většina kapel hrající death metal je ovlivněna jinými styly nebo hraje přímo kombinaci několika stylů. Může obsahovat hrubé nebo temné texty zaměřené na smrt jako nihilistickou metaforu (což neplatí ve všech případech) nebo na témata jako brutalita, satanismus, politika nebo pocity beznaděje. Skladby nemají pevnou strukturu, místo toho se klade důraz na rozvíjení motivů. Žánr se často spojuje s podladěnými, technicky náročnými kytarami, rychlými údery, energičností a komplikovanou rytmikou. Kvůli větší zuřivosti se používají neobyčejně rychlé bicí. Zpěv se většinou skládá z bručení, vrčení a blábolení, anglicky nazývaného "death grunts" nebo "growling". Takovýto typ zpěvu spočívá ve vtahovaní vzduchu do sebe, na rozdíl od klasického zpěvu. Někteří to nazývají "hrdelní zpěv". Death metal je známý svým prudkým tempem, nepředvídatelnými změnami ve struktuře, a extrémně rychlými a komplikovanými kytarami a bicími, i když se některé kapely zaměřují spíš na rychlost a surovost než na techniku hraní. Kapely tohto stylu často využívají hluboce podladěné kytary a baskytary a také dvojkopákové bicí. Toto je sice standard, ale některé kapely používají i jiné nástroje, např. klávesy a saxofón. Death metal je neobyčejně fyzicky náročný na muzikanty, především ve své nejkomplikovanější formě.Deathmetalové texty se většinou zaobírají nihilistickými tématy více než ostatní formy rockové hudby (s výjimkou black metalu), využívají "zvrácenosti", aby poukázaly na hlubší souvislosti. Žánr, původem odnož thrash metalu, vznikl, aby vzdával hold temným, principiálním ideím, které zůstávaly v metalu nevyužity. Zaměření se na smrt a extrémy dalo podnět na pojmenování žánru.


Významné death metalové skupiny:

Atheist

Autopsy

Benediction

Bolt Thrower

Cannibal Corpse

Carcass

Deicide

Dismember

Entombed

Edge To Sanity

Grave

Hypocrisy

Masacra

Massacre

Morbid Angel

Morgoth

Nile

Obituary

Pestilence

Six Feet Under

Suffocation

Origin

Immolation

Death

VaderMEGADETH

22. května 2009 v 16:06 MEGADETH

Megadeth je americká speed/heavy/thrash metalová skupina založená v roce 1983. Zakladatelem kapely je kytarista Dave Mustaine, který byl předtím vyhozen z kapely Metallica. Kapela začala hrát ve složení Dave Mustaine, Chris Poland, Gar Samuelson a David Ellefson stylem spojujícím technický thrash, drogy a punkovou "politickou a společenskou naštvanost". Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Kromě něj jsou v současnosti členy kapely Chris Broderick, James Lomenzo a Shawn Drover. Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy.

STATIC X

22. května 2009 v 13:33 STATIC X

Static X je industrial metalová skupina, která vznikla v roce 1994. První dva členové se poznali na konci 80. let, kdy Bill Corgan představil navzájem Wayna Statika a Key Jaye. Tihle dva spolu v roce 1990 utvořili kapelu Deep Blue Dream. Kapela nahrála několik dem, ale nic doopravdy nevyšlo a kapela se rozpadla. V roce 1994 poznali Wayne a Ken Tonyho Campose a společně utvořili kapelu Static. Mezi lety 1996/97 se ke kapele přidal ještě kytarista Koichi Fukuda. Původně se kapela jmenovala pouze Static, ale když podepsali smlouvu s Warner Bros museli si najít jiné jméno protože Static bylo už obsazené. Wayne navrhoval Wisconsin Death Trip, ale ostatní nesouhlasili a snažili se různě upravit slovo Static. Nakonec se shodli, že si dají za jméno jednoduše X. Z toho Static-X.
Otsego je zapadlé, ospalé městečko v Michiganu, blízko místa, kde Wayne chodil do školy. Zatím na všech albech je nějaká otsego-písnička, kromě nejnovějšího Cannibala a Cultu.

Diskografie: 1999: Wisconsin Death Trip
2001: Machine
2003: Shadow Zone
2004: Beneath Between Beyond
2005: Start A War
2007: Cannibal
2009: Cult of Static


PENTAGRAM

22. května 2009 v 7:07 PENTAGRAM

Obrácený Pentagram - jedná se o symbol černé magie nebo také Satana. Často okolo něj jsou nápisy: Samael a Lilith. Samael je pekelný kníže stojící nejblíž samému satanovi. Podle rabínské tradice je Samael totožný s "andělem mrti" a měl být také skutečným otcem Kaina. Jako biblický had geneze je občas ztotožňován s Leviathanem. Sameal je také esoterní jméno Satanovo. Lilith (též Lilita) je pekelná manželka Samaela, noční démon, nazývaný také "pekelná děvka". V černé magie často ztělesňuje symbol temné stránky ženské sexuality. Do Obráceného Pentagramu je také někdy vkreslena hlava Mendéského kozla - pak se občas nazývá Baphomet. Jinak také viz. Pentagram.