OZNÁMENÍ: Nová rubrika ANTI HH/ANTI HIP HOP!!!! Prostě kritizace hip hopu..:) KLIK!

Leden 2009

SOULFLY-FOTO

30. ledna 2009 v 17:51 SOULFLY

SOULFLY

30. ledna 2009 v 17:38 SOULFLY

Soulfly je brazilská etno-metalová kapela, kterou po svém odchodu ze Sepultury založil Max Cavalera. Kapela zatím vydala pět alb, Soulfly, Primitive', '3, Prophecy, a Dark Ages.

ČLENOVÉ: Max Cavalera (kytara a zpěv)
Marc Rizzo (kytara)
Bobby Burns (baskytara)
Joe Nunez (bicí)


PENTAGRAM FOTO

30. ledna 2009 v 15:35 PENTAGRAM

HATEBREED-FOTO

30. ledna 2009 v 15:23 HATEBREED

HATEBREED-INFO

30. ledna 2009 v 15:14 HATEBREED

Kapela: Hatebreed

Město: New Haven

Země: Spojené státy americké

Vznik: 2001

Žánr: Hardcore

WWW:http://www.hatebreed.com/





ANKETA

30. ledna 2009 v 13:05 SLIPKNOT

METAL FOTO

30. ledna 2009 v 12:46 METAL

SOAD

30. ledna 2009 v 12:27 SYSTEM OF A DOWN

System of a down je Arménská skupina, která začala svou kariéru v los angeles. V roce 1993 se potkali Serj Tankian a Daron Malakian na stejné škole a založili kapelu jménem Soil ve složení: Serj Tankian - zpěv a klávesy, Daron Malakian - kytara, Dave Hagopyn - basa a Domingo Laranio - bicí. Po roce 1995 se kapela rozpadla a tak Serj a Daron založili novou skupinu s názvem System of a down (podle básně Victim of a down). Shavo jim dělal manažera, později hrál na basu a na bubny Andy Khachaturian. V roce 1997 byl bubeník nahrazen Johnem Dolmayanem a skupina získala své konečné složení. ALBA:1998 System of a Down 2001 Toxicity 2002 Steal This Album! 2005 Mezmerize 2005 Hypnotize ČLENOVÉ: Serj Tankian - zpěv, klávesy, doprovodná kytara Daron Malakian - kytara, zpěv Shavo Odadjian - baskytara John Dolmayan - bicí PŘESTÁVKA: V květnu 2006 skupina ohlásila přestávku, která by podle Darona měla trvat několik let, nicméně trvá na tom, že to není rozpad kapely. Důvod přestávky je ten, že členové chtějí rozjet své vlastní projekty. Daron založil kapelu Scars on Broadway, která vydala svůj debut v červenci 2008. V této kapele je i John. Shavo založil s RZA z Wu-Tang Clanu kapelu Achozen. Serj rozvíjí své vydavatelství Serjical Strike a 23.října 2007 vydal svoje první čistě sólové album Elect the Dead, ze kterého už v hitparádách bodovalo několik songů a hudebních klipů. John si otevřel online obchod s komiksy Torpedo Comics.


DRUHY METALU

30. ledna 2009 v 11:11 METAL

Druhy Metalu:

1) Heavy metal

Heavy metal je jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších druhů metalu. Začal se vyvíjet na přelomu 70. let 20. stol. Největší boom zažil v 80. letech. Je melodický a rychlý, má chytlavé refrény. Hudebníci používají tvrdší elektrické kytary a hrají úderněji. Snad v každé heavy metalové písni můžeme slyšet kytarová sóla. Nejvíce heavy metalových kapel přineslo tzv. období označované jako ´´nová vlna britského heavy metalu´´ - NWOBHM. Mnohými příznivci je jako první kapela hrající heavy metal skupina Black Sabbath v čele s Ozzy Osbournem nebo skupina Judas Priest, která vznikla v roce 1970. Násladovaly další kapely jako Iron Maiden, Accept, Van Halen, Slayer, Helloween, Rage, Stratovarius, Pantera, Def Leopard, Motorhead a Metallica či zpěvák Alice Cooper. Samozřejmě mnoho dalších. Novou formací hrající klasický heavy metal je např. Hammerfall ze Švédska.


2) Speed metal

Speed metal je rychlejší verze klasického heavy metalu. Většina prvků, které se objevily u heavy metalu, zůstaly zachovány i u tohoto stylu. Většina heavy metalových kapel hraje i speed metal. Jsou to již zmiňované skupiny jako: Metallica, Motorhead, Slayer, poté také Megadeth, Overkill, Kreator, Testament, Grave Digger s Blind Guardian.


3) Power metal

Styl power metal nemá přívlastek ´´power´´ jen tak pro nic zanic. Síla je hlavně v textech, které se u tohoto žánru objevují. Popisují hlavně dávné časy, bitvy, výpravy a také zpívají o hrdinech apod. Nejznámější kapelou hrající power metal je skupina Manowar. Mezi další slavné power metalové skupiny patří Sentenced, Gamma Ray, Iced Earth, Morgana Lefay, Stratovarius a Runnig Wild.


4) Trash metal

Trash metal je ještě tvrdší, důraznější a agresivnější než heavy metal. Agresivnější hlas, zvuk kytar a celkový projev je pro tento styl typický. Známé jsou kapely jako Testament, Anthrax či Sepultura z Brazílie. V ranných začátcích hrály trash metal kapely jako Metallica a Megadeth, ale ty se od tohoto stylu odklonily po vydání několika alb.


5) Death metal

Death metal patří mezi nejtvrdší styly na světě. Je velmi rychlý, agresivní a brutální. Hlavní znakem jsou naboostrované elektrické kytary a zpěvákův chropot (řev) označovaný jako growling. Death metal vychází z heavy metalu. První kapely vznikaly v USA v druhé polovině 80. let. Tématy textů jsou např. brutalita ve světě, globální a společenské problémy, politika, války. Kritizují tyto špatnosti. V žádném případě je neoslavují, jak si někteří lidé myslí. Jako nejznámější kapela hrající tento styl je skupina Death. Poté také skupiny Cannibal Corpse, Cradle of Filth, Bathory, Arch Enemy, Orbituary a Napalm Death. České: Krabathor a Debustrol.


6) Grindcore

Základy převzaty z death metalu. Je to vesměs death metal, ale s pár změnami. Zpěv je trochu jinačí (brutálnější a hlasitější) a kytary jsou více přitvrzeny. Rychlost, tvrdost, agresivnost. To by definovalo grindcore. Hlavní představitelé jsou: Death, Anal Cunt a Napalm Death.


7) Doom metal

Doom metal je vlastně pomalejší death metal. Vyskytují se zde prvky tohoto žánru. Doom metal se rychle měnil a tak od pomalého metalu dospěl až k používání nemetalových nástrojů, např. housle, harfy, violoncella, flétny, klávesy atd. Základy jsou stejné, ale celkové znění je jiné díky těmto nástrojům. Nejznámější kapely hrající tento styl: My Dying Bride, Elbereth, Theatre Of Tragedy. První kapely razící tento styl byly: Anathema či Paradise Lost. Prvky lyriky v textech. Hodně skupin má ženské vokály, někdy doprovázené mužským hutným a těžkým chrapotem.


8) Black metal

Black metal je hudební styl, který vychází z death metalu. Ale liší se tím, že je jinak nazvučen. Hlavně kytary. Dále se v black metalu objevují nové prvky, např. klávesy, které utvářejí temnější atmosféru. Hlavní představitelé: Celtic Frost, Hellhammer a Venom, Bathory, Cradle of Filtr, Black Sabbath. Častými náměty v textech je satanismus. Black metal je považován za nejextravagantnější ze všech metalových žánrů. Tento styl zaznamenal velký úspěch a rozmach hlavně v Norsku. Začátkem 90-tých let se tento styl nechvalně dostal ne přední strany severských novin. Některé skupiny asi nepochopily smysl hudby. Místo aby hrály, tak vypalovaly kostely a vraždily se navzájem. Jejich hudba pak byla naprosto mizerná a bídná. To bylo v ranných začátcích. Dnes je tomu jinak. Black metal dnes je doplňován různými doplňky, samply, klávesami atd. Hudba je posazená na vyšší tóniny a zpěváci nepoužívají growling, ale zpívají svým vysokým ´´ječákem´´. Jak už jsem uvedl, tento styl se ve většině případů hlásí k satanismu a je proti náboženství. Podle nich je člověk zodpovědný za svůj život a měl by věřit sám sobě a svým schopnostem. To je asi hlavní myšlenka moderního satanismu. Black metal je na vzestupu a hlavní je, že už nejde o činy (jako v začátcích), ale o hudbu.


9) Gothic metal

Gothic metal, někdy také nazýván Goth metal vznikl smísením heavy metalu a gothické hudby. Je velmi podobný doom metalu, ale je melodičtější a často jemnější. Vznikl na počátku 90. let 20. stol. v Evropě a v USA. Důležitým prvkem, jako v každém metalu, jsou elektrické kytary. Důležité je, aby goth metal měl trošku té melancholické nálady. Jako v doom metalu se zde objevují další nástroje např. housle, harfy, violoncella, flétny atd. Zpěv není chropot, ale odlehčenější zpěv. Většinou je to hluboký mužský zpěv či vysoký ženský operní hlas (dnes často vznikají goth metalové kapely, které mají ženu mezi členy skupiny). Významné skupiny tohoto stylu: Tiamat, Theatre of Tragedy, Lake of Teras, Paradise Lost, Anathema, Nightwish, Type O Negative, The Gathering, Lacuna Coil, Within Temptation, Lacrimosa, Dreams Of Sanity, Dreadful Shadows, Haggard, Cemetary Of Scream, Macbeth, Tristania, Trail Of Tears, On Thorns I Lay, Entwine, Dominion. Velká obliba gothic metalu je hlavně ve Finsku.


10) Industrial metal

V anglickém překladu znamená slovo ´´industrial´´ průmyslový. V tomto druhu metalu se proto objevují průmyslové a strojové zvuky. Je to těžký, kovový, technický metal. Příkladem industrial metalu mohou být skupiny jako Fear Factory, Ministry, Strapping Young Lad. Kapely se také vyznačují rychlým tempem.


11) Progressive metal

Do progressive metalu patří většinou skupiny, které se skládají se známých hudebníků či zpěváků. Progressive metal není vyhraněný styl, kapely hrají ve většině případů mix metalu. Ale bez těch tvrdých stylů. Jedná se tedy o měkčí styl metalu. Často tento styl bývá na hranici s rockem. Nejznámější kapely jsou: Dream Theatre, Liquid Tension, Anacrusis, Opeth a Voivod.


12) Alternative metal

Alternative metal je elektrická forma rockové hudby. Tento styl vznikl v 90. letech 20. stol. Je to heavy metal smíšený s prvky alternative a indie rocku. Jako v každém jiném stylu metalu se zde objevují elektrické kytary a silné kytarové riffy, neobvyklé texty a složité hudební techniky. Mezi protagonisty patří: Alice In Chains, Faith No More, A Perfect Circle.


13) Atmospheric metal

Tento styl je na způsob gothic metalu. Je ovšem měkčí. V této hudbě se vyskytují různé doplňky jako šum lesů, šum moře, zvuky vesmíru či ptáků. ) Atmospheric metal není žádný tvrdý styl. Hlavní skupiny jsou: Tiamat, The Gathering.


14) Symphonic metal

Symphonic metal je metalová hudba smíšená se symfonickými prvky. Tyto formace tedy spolupracují se symfonickými orchestry či operními zpěváky. Vznik se odhaduje na 90. léta 20. stol. Tento styl je ve zpěvu podobný goth metalu. Mezi kapely hrající symphonic metal patří: Waltari, Therion, Lacrimosa, Rhapsody z Itálie, Ador Dorath z České republiky, Nightwish, Within Temptation. Projekt Metallicy- cd S&M se považuje také za tento styl. Ovšem Metallica tento styl nehraje. Jednalo se pouze o projekt. Symphonic metal je velmi nákladný, proto skupin razící tento styl bohužel moc není.


15) Nu-metal

Nu metal vznikl v 90. letech 20. stol. Popsat by se dal jako heavy metal s prvky rapu. Za zakladatele jsou považováni KoЯn. Největší boom zažil nu metal v letech 1995- 2000, kdy vzniklo nejvíce skupin tohoto žánru. Kapely mají podladěné kytary. Větší důraz je kladen na baskytary, v písních se nevyskytují kytarová sóla a v textech je většinou problematika společnosti. Nejvýznamnější skupiny jsou: KoЯn, Slipknot, Linkin Park, Limp Bizkit, P.O.D, Biohazard, Soufly.


16) New Wave Of British Heavy Metal (NWOBHM)

New Wave Of British Heavy Metal (NWOBHM) znamená v překladu ´´Nová vlna britského heavy metalu´´. Tento termín vznikl v roce 1985 britskými novináři. Používá se ke specifikaci metalové hudby kolem roku 1980 v Anglii. Zástupci NWOBHM jsou: Iron Maiden, Judas Priest, Motorhead, Saxon, Def Leppard, Samson.


17) British metal

Jak již je z názvu vidět, jedná se o metalové skupiny vzniklé v Anglii. Patří sem metaloví velikáni jako: Black Sabbath, Iron Maiden, Judas Priest, Motorhead, Saxon, Ozzy Osbourne, Def Leppard.


18) Scandinavian metal

Opět podle názvu patrné, o jakou metalovou hudbu se jedná. Kapely, které vznikly ve Finsku, Švédsku, Dánsku nebo Norsku. Podle mého názoru je to nejoriginálnější oblast světa, nejen v rámci metalové hudby. Scandinavian metal razí různé styly metalu. Nejznámější skupiny jsou: Dark Of Tranquillity, Dimmu Borgir, Hypocrisy, Apocalyptica, Sentenced, In Flames, Therion, Tiamat, Waltari, Amorphis, Bathory, Dismember, Opeth, Morgana Lefay, Children Of Bodom.


19) Pop metal

Slovo pop Vám snad nemusím vysvětlovat. I v metalu se najde pár (ale velmi málo) skupin, které hrály trochu komerčněji než jiné. Ovšem nemůžete srovnávat dnešní popovou scénu s tou dřívější. Skupiny, které patří pod tuto škatulku: Def Leppard, Poison, Van Halen. Poté také Kiss, Bon Jovi, Aerosmith a Twisted Sister. Ale v těchto případech se už jedná o rock.


20) Punk metal

Již z názvu je patrné, že tento styl skombinoval tyto dva žánry. Každý již určitě slyšel punk a metal. Pro příklad punk metalu uvádím kapely jako: Agnostic Front, Corrosion Of Conformity, The Adolescents, Sick Of It All, Suicidal, Tendencies, M.O.D


21) Stoner metal

Stoner metal je další styl metalu. Není moc známý a rozšířený. Má prvky psychadelic music, náladovosti a snění. Může být měkčí, v některých případech můžeme slyšet i tvrdší kapely. Nejznámější skupiny: Queens Of The Stone Age, The Obsessed, Pentagram, Saint Vitus.


22) Sludge metal

Další z metalových žánrů. Méně známý. Často se hrají tvrdší riffy.V zpěvu se objevuje chrapot či growling. Melodičnost a tvrdost. Mezi kapely hrající tento styl patří skupina Crowbar a Corrosion Of Comfornity.


23) Hair metal

Hair metal vznikl na konci 80. let 20. stol. Členové kapel měli natupírované dlouhé vlasy, extravagantní účesy. Tento styl má někdy prvky pop rocku / metalu. Skupiny často hrály na hudební stanici MTV. Známé jsou kapely jako: Tesla, Voivod, Def Leppard, Bon Jovi (spíše hair rock).


24) White metal

Do white metalu patří všechny křesťanské metalové skupiny. Tyto kapely často hrají death metal (např.Mortification), doom metal (Paramaecium), goth metal (Tristitia). Jedno mají white metalové skupiny společné. A to křesťanské texty oslavující Ježíše, Boha atd. Kromě tohoto jsou k nerozeznání od nekřesťanských skupin, které se ve většině případů hlásí k satanismu.


25) Christian metal

Christian metal je metal, kde se objevují duchovní písně. Je velmi podobný white metalu, ale není tak tvrdý. Objevují se zde dlouhá kytarová sóla a kytarové riffy. I zde platí většinou křesťanské texty. Kapely: Stryper, Whitecross, Extol. S příchodem tvrdších metalových žánrů ztrácel christian metal na oblíbenosti.


26) Folk metal

Každý jistě ví, co je to folková hudba. Folk metal je smíšení těchto dvou stylů. Tento žánr patří mezi měkčí. Většinou se jedná o melodiku převzatou z dané země, odkud skupina pochází. V této hudbě můžeme slyšet nástroje typické pro určitou zemi. Tento styl přibližuje poslouchačům kulturu dané země.


27) Dark metal

Dark metal vznikl docela nedávno. V překladu znamená temný, tmavý metal. Tento styl má hodně prvků z black metalu. K tomu kapelníci přidají prvky gothic metalu s melancholickými náladami. Nejznámější kapely jsou: Legenda, Inner Shrine, Opeth, Graveworm, Summoning, Empyrium.


28) Techno metal

Další ze stylů metalu, který vznikl nedávno. Asi všichni víme, co to je techno. Techno metal není zas až tolik o technu, ale o metalu. Kapely hrají tvrdě, jak to u metalových kapel bývá zvykem. Techno zde zastupuje funkci v pozadí, rytmy a samply. Nejznámější je asi kapela The Kovenant.


29) Neo-classical metal

Neo-clasissical metal mísí hudbu klasickou s hudbou metalovou. Používá k tomu většinou nástroje, které se používají v klasické hudbě. Jsou to např. housle, violoncella atd. Nejznámější kapelou hrající tento styl je Apocalyptica z Finska.


30) Mix metal

Neoficiální označení druhů metalu, které hrají více žánrů této hudby. Nelze je ´´zaškatulkovat´´ a to je velmi dobré. Nejčastější kombinace je gothic/doom metal a gothic/black metal nebo doom/gothic např. Theatre Of Tragedy, Tristania, Macbeth. Do tohoto stylu patří i skupiny, které hrály ´´čistý´´ druh metalu, ale od toho se odtrhly a hrály jiný styl této tvrdé hudby. Často můžeme vidět kapely kombinující např. heavy/black metal (Children Of Bodom) nebo heavy/gothic (Nightwish).



SLIPKNOT

30. ledna 2009 v 11:03 SLIPKNOT

ŽÁNRY: heavy metal, trash metal, nu metal, hardcore AKTIVNÍ ROKY: slipknot hrají od roku 1995 - do dnes(ale kapela vznikla uz v roce 1993) ČLENOVÉ: Corey taylor(zpěvák) Mick Thompon(2. kytarista) Shawn Crahan(bubeník a zakladatel slipknot) Craig Jones(samply) Jim Root(kytarista) Chris Fehn(zpěvné vokály) Joey Jordinson(bicí) Sad Wilson(DJ) ALBA: Mate. Feed. Kill. Repeat. (1996)---Slipknot (1999)---Iowa(2001)---DVD Disasterpieces (2002)---Vol. 3: (The Subliminal Verses) (2004)---All Hope Is Gone (2008) ODKAZY: www.slipknot1.com- Oficiální stránky www.maggots-lair.com- česká fan-stránka opiumofthepeople.net- fan-stránka www.tatteredandtorn1.com- fan-stránka